Vi opdaterer vores hjemmesidedesign for at forbedre oplevelsen på vores hjemmeside.

Menighedsrådet

Menighedsråd

(et råd for alle tre kirker): Gudum, Gudumholm og Lillevord

Formand
Anne Steenberg
Aagade 6, Gudumholm
9280 Storvorde
Email: ahsteenberg@gmail.com
Tlf: 20437120

Næstformand, Kontaktperson
Rasmus Christensen Thomsen
Lillevorde Kær 11 Gudumholm
9280 Storvorde
Email: rasmus.thomsen@alfalaval.com
Tlf: 98316532

Kirkeværge 
Svend Møller Bendsen
Gudumholmvej 14 Kærsholm
9280 Storvorde
Email: s.bendsen@hotmail.com
Tlf: 25138818

Kasserer
Mogens Kaiser
Randbyvej 22 Lillevorde
9280 Storvorde
Email: mogenskaiser49@gmail.com
Tlf: 22439532

Sekretær
Lone Skovgaard
Postvej 3 Gudumholm
9280 Storvorde
Email: skovgaard9280@gmail.com
Tlf: 20966685

Bygningssagkyndig
Jens Møller Bendsen
Køltoften 11 Lillevorde
9280 Storvorde
Email. jens_bendsen@hotmail.com

Birgit Kirkegaard Bendsen
Gudumholmvej 14 Kærsholm
9280 Storvorde
Email: b-bendsen@hotmail.com
Tlf: 40685759

Åse Marie Toft Christensen
Bakkevænget 1 Lillevorde
9280 Storvorde
Email: amtoftc@gmail.com

Sognepræst (kirkebogsfører)
Jan Brogaard
Fælledparken 21 Gudumholm
9280 Storvorde
Email: jabr@km.dk